KONST / Litografier / Färgserigrafi 13789136
nr 1378 9136
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 10/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:22:15
300 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr
Robert Rahway Zakanitch
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch